Strona turystyczna Krainy św. AnnyGminy obszaru Kraina św. Anny w obiektywie kamery

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami filmowymi na temat gmin obszaru Kraina św. Anny.

"Spotkanie Twórców Ludowych"

W dniu 14 marca 2011r. w Kadłubie (gm. Strzelce Opolskie) Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Kraina św. Anny zorganizowała Spotkanie informująco – aktywizujące lokalnych twórców ludowych. Spotkanie skierowane było do osób, które wykonują rękodzieło artystyczne i zamieszkują obszar LGD.

Interaktywna mapa obszaru Krainy św. Anny

Zapraszamy do korzystania z interaktywnej mapy obszaru Krainy św. Anny.

"Spotkanie na Wulkanie" w mediach

Góra Świętej Anny otrzyma status Geoparku Krajowego. A wszystko to za sprawą wulkanu, który wybuchł tam 27 milionów lat temu. Od dziś wszystkiego o wulkanach i unikatowych odkryciach można się dowiedzieć na annogórskiej majówce geologicznej. Można nawet zobaczyć jak wybucha wulkan.

Kraina Świętej Anny na Festiwalu Stołów Wielkanocnych

Po raz pierwszy Festiwal Stołów Wielkanocnych i Jarmark Wielkanocny, organizowany przez Stowarzyszenie Polskich Mediów, Urząd Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy, Redakcję TTG Polska, odbył się na warszawskiej Pradze, pod patronatem Marka Rawickiego - Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Rafała Szmytke - Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Dzięki uprzejmości J.E. Henryka Hosera Arcybiskupa Warszawsko-Praskiego i Księdza Proboszcza Marka Salarczyka ekspozycję stołów wielkanocnych zorganizowano w wyjątkowej scenerii, w podziemiach katedry św. Floriana.

Spotkanie na Wulkanie

W trakcie konferencji podsumowującej 3 dniową majówkę geologiczną - Spotkania na Wulkanie - Park Krajobrazowy Góra św. Anny otrzymał certyfikat Krajowego Geoparku.